Skip to content Skip to footer

MAŤ KVALITNÝ FIREMNÝ EKOSYSTÉM TECHNOLÓGIÍ JE VÝHODOU PRE KLIENTA AJ SPROSTREDKOVATEĽA

Ekosystém

Výraz EKOSYSTÉM sa nemusí nevyhnutne spájať s ekológiou či životným prostredím. Môže tiež označovať firemné prostredie a aplikácie, ktoré ho v rámci spoločnosti tvoria. O tom, že technológie hýbu svetom niet pochyb. Dostávajú sa čoraz viac aj do sveta finančného sprostredkovania. A práve moderne vybudovaný EKOSYSTÉM je veľkou výhodou. Pre klienta aj pre sprostredkovateľa a jeho prácu.

Firemné prostredie maklérskej spoločnosti tvoria systémy, ktoré sú určené výlučne pre sprostredkovateľa a potom systémy a aplikácie, ktoré pomáhajú ako sprostredkovateľovi, tak aj klientovi. Jeden z najlepších ekosystémov na trhu ma vybudovaný spoločnosť UNIVERSAL maklérsky dom, ktorá patrí medzi najväčšie a najdlhšie pôsobiace spoločnosti na trhu finančného sprostredkovania.

Základom je PORTOS

UNIVERSAL maklérsky dom pomáha svojim klientom už viac ako 20 rokov. Neustále investuje do moderných nástrojov s cieľom uľahčiť prácu svojim sprostredkovateľom a zároveň zabezpečiť čo najefektívnejšie komplexné služby klientom.  Ich systémy a aplikácie vzájomne komunikujú online a vytvárajú jednotný celok – intuitívny firemný EKOSYSTÉM. O tom, že je na skutočne vysokej úrovni svedčí aj fakt, že zaujal tvorcov relácie Svet technológií na TA3.

Základom EKOSYSTÉMU je interný informačný systém PORTOS, na ktorý sú naviazané rôzne firemné systémy, aplikácie a kalkulačky. Je určený sprostredkovateľom, ktorým poskytuje plnohodnotné prostredie pre evidenciu klientov, zmlúv či obchodných, projektových aj marketingových noviniek. Celý prenos dát a komunikácia medzi jednotlivými časťami systému prebieha online a bezpapierovo.

UFO – Univerzálny Finančný Organizér s množstvom funkcií

S PORTOSOM je prepojená špičková mobilná aj webová klientska aplikácia UFO – Univerzálny Finančný Organizér. Tento inovatívny nástroj obsahuje množstvo užitočných funkcií zohľadňujúcich aktuálne potreby moderného človeka. Predstavuje úložisko zmlúv, ktoré má užívateľ vďaka nej vo svojom mobilnom zariadení a tak vždy po ruke.

UFO umožňuje uzatvoriť si za pár minút výhodne a online viacero druhov poistení – napríklad PZP, KASKO či cestovné poistenie. Úplnou novinkou je zobrazovanie investičných účtov a stratégií. Vďaka tejto funkcionalite je UFO o výrazný krok pred konkurenciou. Na jednom mieste sa klientovi zobrazuje vývoj jeho investícií v spoločnostiach IAD, EIC aj Conseq v reálnom čase. Nepotrebuje tak mať ďalšie externé aplikácie.

Cez UFO môže užívateľ nahlásiť poistnú udalosť, spojiť sa so svojim sprostredkovateľom či vypočítať splátku hypotekárneho úveru a porovnať aktuálne úrokové sadzby jednotlivých bánk prostredníctvom hypotekárnej kalkulačky. Umožňuje tiež nahratie a používanie zľavových kariet.

Má zabudovanú tvárovú biometriu pre overovanie totožnosti, disponuje technológiou OCR, ako aj digitálnym podpisovaním zmlúv. Vďaka tomu je možné zmluvy uzatvárať „bez papiera“ priamo cez aplikáciu, čo šetrí užívateľovi množstvo času.

UFO je voľne dostupné na Google Play a App Store, pričom za jeho inštaláciu ani používanie užívateľ neplatí žiadne poplatky. Viac sa o výhodách aplikácie dozvie záujemca na stránke www.ufoapp.sk

 

LUNA – investičná kalkulačka

Michal Sokol, riaditeľ projektového oddelenia spoločnosti UNIVERSAL maklérsky dom, a.s. hovorí: „LUNA je najmodernejšia a najinovatívnejšia kalkulačka, ktorú sme doteraz vytvorili. Je významnou súčasťou nášho ekosystému. Komunikuje s PORTOSOM a zároveň je prepojená s aplikáciou UFO určenou pre klientov. K výberu portfólia fondov napomáha digitálny investičný dotazník. V kombinácii s potrebnými údajmi o klientovi vie navrhovať také riešenia, ktoré zohľadňujú konzervatívnu aj dynamickú investičnú stratégiu.“

Zároveň LUNA umožňuje aj opačný postup, kedy si klient určí finančné ciele a systém mu následne navrhne ideálny spôsob zhodnocovania jeho aktív. Súčasťou výstupu je porovnanie až 4 rôznych odhadov vývoja sporenia.

Ako dodáva M. Sokol: „LUNA dokáže navrhnúť rozdelenie portfólia medzi akcie a dlhopisy tak, aby čo najefektívnejšie dosiahli cieľ klienta. Vývoj investícii pritom prognózuje až v 4 scenároch – v pesimistickom, priemernom, optimistickom a tiež ak by ostali prostriedky na bankovom účte.“ Vďaka tomuto nástroju vie maklér kedykoľvek informovať klienta o úrovni dosiahnutia stanoveného cieľa.

Sprístupnenie aplikácie LUNA širokej verejnosti je plánované na koniec roka 2023. Využívať ju však môže každý už teraz prostredníctvom svojho sprostredkovateľa v Universale alebo niektorého z členov UBP. Zároveň si klient – investor, ako už bolo spomenuté vyššie, môže vývoj svojich investícií sledovať v aplikácii UFO.

LUNA je univerzálna investičná kalkulačka a je možné ju prispôsobiť aj pre potreby ďalších finančných spoločností, maklérskych domov či individuálnych sprostredkovateľov z iných maklérskych spoločností, ktoré investície nemajú vo svojom portfóliu.

 

Paperless spoločnosť

PORTOS, UFO a LUNA sú časťou komplexného EKOSYSTÉMU v spoločnosti UNIVERSAL maklérsky dom. Dopĺňajú ho ďalšie kalkulačky a dojednávače poistenia – napríklad hypotekárna kalkulačka, kalkulačka PZP, cestovného poistenia a ďalšie. Celý systém výrazne zľahčuje a zefektívňuje prácu sprostredkovateľovi a klientovi zabezpečuje rýchlu, pohodlnú a kvalitnú službu.

Všetky súčasti EKOSYSTÉMU navzájom spolupracujú online, čo výrazne skracuje čas potrebný na realizáciu služby. Zároveň výrazne prispieva k naplneniu jedného z cieľov Universalu stať sa v maximálnej možnej miere „paperless“ spoločnosťou.