Skip to content Skip to footer

O spoločnosti

Dôveryhodnosť, profesionalita, priateľskosť. Sme maklérska spoločnosť, ktorá v zložitom a neustále meniacom sa svete financií hľadá optimálne riešenie pre každého svojho klienta. Ľudský prístup a vaša spokojnosť je u nás na prvom mieste. V roku 2001 stál za vznikom našej spoločnosti spoločný sen skupiny vrcholových manažérov, v tom čase najsilnejšej poisťovne Nationale Nederlanden. UNIVERSAL maklérsky dom oslávil v novembri 2021 už 20. výročie svojho vzniku, čo ju robí jednou z najdlhšie fungujúcich, slovenských maklérskych spoločností na trhu.

UNIVERSAL patrí s viac než 160 000 klientmi, viac ako 670 sprostredkovateľmi a s viac ako 1 700 produktami medzi TOP 5 maklérskych spoločností pôsobiacich na slovenskom trhu, pričom medzi slovenskými spoločnosťami je na úplnom vrchole pomyselného rebríčka. Sen zakladateľov o veľkom, nezávislom a dôveryhodnom maklérskom dome sa teda do bodky naplnil.

Od roku 2009 navyše podporujeme aj charitu. Naša pomoc smerovala Dobrému anjelovi, detskému táboru Slniečko, či Nemocnici s poliklinikou v Spišskej Novej Vsi a od decembra 2013 sme založili vlastnú Nadáciu Keď potrebujete pomôcť s cieľom pomôcť ľuďom v ťažkých životných situáciách.

Predstavenstvo spoločnosti

Marcel Zeleňák

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ

Pavel Smetana

Podpredseda predstavenstva

František Švec

Člen predstavenstva

Dozorná rada spoločnosti

Martin Lancz

Člen dozornej rady

Pavol Krajč

Člen dozornej rady

Tomáš Bujňák

Člen dozornej rady

Agentúrni riaditelia

Milan Kocian

Agentúrny riaditeľ
západ

Katarína Zeleňáková

Agentúrna riaditeľka
východ

Štefan Dusza

Agentúrny riaditeľ
juhovýchod

Mária Gojdičová

Agentúrna riaditeľka severovýchod

Peter Šoška

Agentúrny riaditeľ
sever

Povedali o nás

Pre MetLife predstavujú obchody plynúce z maklérstva najväčší zdroj nových obchodov a UMD patrí do skupiny partnerov, na ktorých staviame náš úspech

Mario Valdes

head of designated markets MetLife

Tešíme sa, že môžeme byť ako spoločnosť NN súčasťou úspechu Universalu.

Peter Brudňák

generálny riaditeľ NN Životná poisťovňa

Kvalitné finančné služby nie sú beh na krátke trate, ale maratón. Potrebujete skvelú kondíciu, množstvo energie, dôveru v seba, dôveru klientov a partnerov. No predovšetkým potrebujete chuť sa posúvať stále ďalej.

Mgr. Tibor Žáčik

vedúci oddelenia externého odbytu Wüstenrot poisťovňa, a. s., Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a. s.

Universal je firma plná profesionálov vo svojom obore, kde na prvom mieste je ich klient. Z pozície poisťovne je radosť s nimi spolupracovať.

Jakub Janso

riaditeľ AG pre maklérov KOOPERATIVA poisťovňa

Mohol by som hovoriť o veľa číslach, ale za všetko hovorí pocit. A tento pocit zo spolupráce je skvelý.

Ing. Branislav Buštík

člen predstavenstva NN Životná poisťovňa, a.s.

Kvalitné finančné služby nie sú beh na krátke trate, ale maratón. Potrebujete skvelú kondíciu, množstvo energie, dôveru v seba, S Universalom spolupracujeme od roku 2009 a naše spoločné záujmy vedú k spokojnosti klientov.

Dr. Sándor Patyi

člen predstavenstva a zástupca generálnej riaditeľky OTP Banka Slovensko

Dlhoročné skúsenosti na trhu a individuálny prístup. To sú hlavné dôvody, prečo je pre nás spoločnosť Universal dôležitým obchodným partnerom.

Ing. Michal Hausner

riaditeľ úseku externého predaja Generali Poisťovňa

Veľmi oceňujem komplexný a univerzálny rozsah našej spolupráce v rámci bankovníctva a poisťovníctva ako aj otvorenosť hľadať nové príležitosti pre jej ďalšie rozširovanie.

Peter Polák

riaditeľ divízie riadenia externej distribúcie ČSOB

Posúvať finančné sprostredkovanie na profesionálnu úroveň, je doménou tých najlepších. Universal je toho krásnym príkladom. Len najlepší môžu mať tých najlepších :-).

Patrik Bognár

obchodný riaditeľ Groupama poisťovňa

UNIVERSAL maklérsky dom a.s., patrí medzi našich významných obchodných partnerov už od roku 2017. Vážime si naše dlhodobé partnerstvo, ktorého základom je vzájomná dôvera, profesionalita a otvorená komunikácia. S mnohými agentami UNIVERSAL-u sa poznáme a spolupracujeme už dlhé roky a dobré vzťahy sú základom nielen vzájomnej úspešnej spolupráce, ale častokrát aj dlhodobých priateľstiev.

Zuzana Lauermannová

obchodná riaditeľka PREMIUM Poisťovne

Aj vďaka výborne nastavenej spolupráci so spoločnosťou Universal dnes rastieme v oblasti hypoték suverénne najrýchlejšie na trhu.

Ing. Iveta Jašková

manažérka externého predaja hypoték Prima Banka Slovensko

Universal maklérsky dom patrí medzi našich najdôležitejších obchodných partnerov. Spolupráca začala v roku 2003 a vyvinula sa z pracovnej úrovne až na priateľskú úroveň.

MAG.IUR. Patrick Skyba

člen predstavenstva KOOPERATIVA poisťovňa, a. s. Vienna Insurance Group

Sme odborníci na sporenie.

Kontaktujte nás

Chcem sa pridať do tímu !

Chceme ťa do nášho tímu! Pošli nám vyplnený formulár a buď UNIVERSAL.