Skip to content Skip to footer
WEB sluzba_doch

Dôchodkové sporenie na slušný život v penzii

Súčasný systém dôchodkového zabezpečenia s určitosťou nebude stačiť na krytie vašich nákladov v seniorskom veku. Spoliehať sa na to, že dôchodok zo štátneho prvého piliera zabezpečí dôstojnú penziu je príliš riskantné. Najistejšou formou je sporiť si dlhodobo na vlastnom dôchodkovom účte a nechať nasporené prostriedky počas doby sporenia zarábať.

Pomôžeme vám s výberom správneho dôchodkového sporenia nielen pre lepšiu životnú úroveň počas jesene vášho života, ale aj aby ste sa nemuseli vzdať svojich koníčkov.

Prečo si sporiť na dôchodok?

Žiaľ, súčasne nastavený systém dôchodkového zabezpečenia je len ťažko udržateľný. Problémom je tiež starnutie obyvateľstva a predpoklad, že v budúcnosti na dôchodcov jednoducho nebude mať kto pracovať.

Vaše nasporené peniaze nebudú použité na vyplácanie iných dôchodcov, ale ostanú vám na zabezpečenie vášho dôstojného dôchodku.

Výhodou dôchodkového investovania je, že nasporené prostriedky sú investované vo výnosných fondoch a tak sa vám z dlhodobého hľadiska dokážu pekne zhodnotiť.

4 piliere dôchodkového zabezpečenia

Najviac závislý od rozhodnutí štátu je I. pilier, avšak ani II. pilier nie je ani zďaleka bez zásahov štátnej moci. práve naopak, od svojho vzniku sa pravidlá jeho pôsobenia menili už mnohokrát. Menej ovplyvniteľný štátom je III. pilier, ktorý môže byť výhodný najmä pre zamestnancom, ktorým prispieva aj zamestnávateľ. Úplne nezávislým je IV. pilier, ktorý predstavuje sporiace produkty mimo štátnych regulatívov.

Vyťažiť čo najviac:
II. pilier

I. pilier spolu s II. pilierom predstavujú základný systém dôchodkového sporenia na Slovensku, do ktorého sú odvádzané povinné dôchodkové odvody zo mzdy sporiteľa. Väčšina prostriedkov v II. pilieri je v málo výnosných konzervatívnych fondoch. Akciové a indexové fondy dokážu v dlhodobom horizonte prinášať sporiteľovi slušné výnosy a tým aj dvíhať jeho príjem po odchode do dôchodku.

Keď vám prispeje aj zamestnávateľ:
III. pilier

III. pilier je výhodný do určitej miery pre tých, ktorým doň prispieva aj zamestnávateľ. Nechajte si poradiť našimi špecialistami, či je výhodný aj pre vás.

Chcem si sporiť

    kontaktujte nás

    Pomáhame 20 rokov, pomôžeme aj Vám

    S našimi rozsiahlymi skúsenosťami a odbornými znalosťami v rôznych oblastiach poistenia, úverov a sporenia sme tu, aby sme Vám ponúkli kvalitné riešenia a podporu. Ak by ste mali akékoľvek otázky tak nás kontaktujte.