Skip to content Skip to footer
WEB sluzba_00000

Poistenie nehnuteľnosti vám môže zachrániť strechu nad hlavou

Bývate v paneláku a vznikla vám škoda napríklad v dôsledku vytopenia alebo požiaru? Obávate sa, že váš dom ohrozí povodeň, víchrica alebo zosuv pôdy? Chcete si chrániť svoj majetok pred vandalmi a zlodejmi? Toto poistenie je pre vás.

Nemýľte si poistenie nehnuteľnosti a poistenie domácnosti

Poistenie nehnuteľnosti kryje škody na budove a pevných súčastí nehnuteľnosti ako sú steny, strecha, dvere, okná, potrubia, dlažby,…)

Poistenie domácnosti kryje škody na hnuteľnom majetku domu, akým je napríklad nábytok, elektroniku a podobne. Dojednať si ho môžete osobitne alebo spoločne s poistením nehnuteľnosti. 

Sklá si je možné za malý doplatok pripoistiť. Budete ich tak mať chránené pre prípad náhodného rozbitia či poškodenia.

S vlastníctvom nehnuteľnosti sú spojené práva, ale aj povinnosti a zodpovednosti. Je relatívne bežné, že vytopíte suseda, že sneh zo strechy vášho domu poškodí auto alebo sa na chodníku pred vašim domov zraní chodec kvôli námraze. Tieto a mnohé riziká kryje tento druh poistenia.

Nárast cien nehnuteľností je príčinou podpoistenia

Za posledné roky ceny nehnuteľností rástli v desiatkach percent ročne. Ak ste si nedali aktualizovať poistnú zmluvu na váš dom, byt či kancelársky priestor pred viac ako 2-3 rokmi, s najväčšou pravdepodobnosťou ho máte podpoistený. Čo to znamená? Jednoducho to, že v prípade poistnej udalosti bude poisťovňa alikvótne krátiť  poistné plnenie. Ak máte napríklad váš dom poistený na 150 000 eur, pretože pred 5 rokmi mal takú hodnotu, v prípade, že vám nedajbože zhorí, poisťovňa vám vyplatí maximálne túto sumu. Napriek tomu, že v súčasnosti si už podobný dom za spomínaných 150 000 eur určite nezaobstaráte. Nechajte si preto u nás bezplatne skontrolovať aktuálnosť vašej poistky na nehnuteľnosť.

Kontaktujte nás

Potrebujete pomôcť s výberom poistenia?