Skip to content Skip to footer
WEB sluzba_investovanie

Investovanie

Efektívne investovanie je ideálnym nástrojom ako ochrániť svoje úspory pred infláciou a zároveň im umožniť, aby zarábali. Vďaka investovaniu si môžete zabezpečiť slušné zhodnotenie svojich úspor nad mierou inflácie aj v časoch rastu cien.

Prečo investovať?

Dobre zvolenou investičnou stratégiou a výberom vhodných fondov dokážete ochrániť vaše úspory aj pred vysokou mierou inflácie. Z dlhodobého hľadiska je výnosnosť fondov (niektorých výrazne) nad úrovňou inflácie.  

Pravidelné investovanie je zvyk. Aj ak začnete malými sumami v hodnote 15 či 20 eur, po rokoch môžete mať nasporenú veľmi zaujímavú čiastku. Čím dlhšie investujete, tým vyššie výnosy môžete očakávať. Keď si zvyknete posielať pravidelne určitú čiastku, bude pre vás tento výdavok prirodzený ako platba za energie či paušál za mobilný telefón. Nezaťaží váš rodinný rozpočet. Práve naopak, odľahčí ho v prípade neočakávaných výdavkov.

Je len na vás, čo urobíte a ako použijete nasporené peniaze. Je výhodou mať na začiatku investovania cieľ, ktorý chcete investovaním dosiahnuť. Ak sa však počas obdobia investovania vaše priority zmenia, nevadí. Použijete zhodnotené úspory na to, čo budete potrebovať.

Investovanie: Ktoré sú vaše ciele

Pre každého môže byť motívom a cieľom pre investovanie niečo iné. Máme svoje preferencie, potreby, sny, plány. Investovanie slúži najmä na splnenie tých dlhodobých. Práve počas dlhého obdobia dokáže investovanie zarobiť sporiteľovi najviac. Investovanie dokáže efektívne prekonávať krízy a prípadné krátkodobé straty ľahko vyrovnať. Cieľov investovania môže byť skutočne mnoho, napríklad:

 • pre deti – ako štart pri ich osamostatnení sa 
 • na svadbu
 • na štúdium detí
 • na dôchodok
 • na kúpu nehnuteľnosti

Chcem investovať

  Contact Us

  Potrebujete pomôcť s výberom poistenia?

  Adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim.